3.klases standarta liecībā nav paredzēts vērtēt reizināšanas faktu pārzināšanu. Bet tie ir netieši iekļauti citu prasmju vērtēšanā. Lai gan ... dīvaini, ka prasmju tabulā ir izlaists ieraksts 3.4. :)

Mēs gadu sākam ar reizināšanas faktu atkārtošanu un vēl neapgūto atcerēšanos. Galvenais atrast interesantus veidus kā darboties ar reizināšanu, lai ātri neapnīk.

Padarbojāmies ar Pitagora tāfeli un uzdevumu kartiņām - izveidot ar reizinājumiem dažādus rakstus: https://montessorikiwi.com/products/montessori-math-pythagoras-board-task-cards

Interesantu ideju aizņemos no Valdorfa pedagoģijas - reizināšanas aplis. Šeit pieejamas bezmaksas darba lapas https://www.teacherspayteachers.com/Product/Waldorf-Multiplication-Circle-7457432?st=7380a92b6175d68998f638c1c01c6716

Kāda brauciena uz Rīgu laikā Roberts izpētīja, kādi divciparu skaitļi reizināšanas tabulā atkārtojas vairāk nekā divas reizes un kā tie iegūtu.

Nostiprinam reizināšanas faktus, spēlējot reizināšanas bingo.

"Iekopjam" dārziņu, uz maiņām velkot Domino kauliņus un iezīmējot taisnstūrus ar izlozēto rūtiņu skaitu. Ja skaitlis nav atrodams 1-10 reizināšanas tabulā, tad gājiens jāizlaiž.

2.semestris

Tagad, kad reizināšana jau veicas visai raiti, spēlējam spēli PRIME CLIMB. Tajā jāveic reizināšana, dalīšana ar skaitļiem 1-10, reizinājums, dalījums ir līdz 101. Tapat jāizmanto arī saskaitīšana un atņemšana. Īpaša loma spēlē ir pirmsskaitļiem.

Reizināšanas un dalīšanas faktus nostiptina, pildot uzdevumus Kumon grāmatās. Pats uzņem laiku un vēro progresu.