Tā kā mūsmājās teikumiem ik pa laikam gadās palikt bez lielā sākuma burta un komata, tad šodien pie mums ieradās ciemiņi - teikumu sargi ar savu sunīti Pērlīti.

Teikumu sargi rūpējas par to, lai teikumi sākas ar lielo burtu un beidzas ar punktu. Protams, virs punkta var būt jautājuma zīmes āķis vai izsaukuma zīmējuma vāle.

Teikumi var būt pavisam īsi, pat viens vārds!

Bet ir arī ļoti gari teikumi. Bet, lai cik tālu būtu teikuma beigas no lielā teikuma sākuma burta, teikums ir jānoslēdz ar punktu.

Teikumu sargi paskaidroja, ka teikums ir teikums, ja to izlasot ir skaidrs, kas kaut ko darīja, un ko darīja.  To, kā teikumus var apvienot, atdalot ar komatiem, teikumu sargi pastāstīs citureiz.

Vēl teikumu sargi rūpējas par to, lai atstarpes starp vārdiem būtu tādas, lai sunīte Pērlīte var izskriet cauri vārdiem kā cauri labirintam. Punktiem un komatiem viņa var lekt pāri.

Abi ar Robertu uzrakstījām vairākus teikumus, kas sākas ar R. Teikumu sargs izmērīja teikuma garumu, bet sunīte Pērlīte izskrējās caur vārdiem un žēlojās, ja kaut kur bija tik maza atstarpe, ka burta a vai u kāja noskrāpēja sānus. Mani teikumi viņai likās ar pārāk lielām atstarpēm :) Pietiktu ar tādu atstarpi, lai tajā var ierakstīt burtu a.