Iesildāmies atkārtojot vienkāršākās ritma zīmes.

Sākumā Roberts ar kazoo izspēlē dažādus ritmus no ritma kartiņām. Nejauši no kartiņām izveidoju ritmu dziesmai "Kas dārzā?". Atrodam to grāmatā un Roberts nolasa ritmu no grāmatas. Tad es dziesmu nospēlēju, bet Roberts izspēlē ritmu jau ar notīm.

Robers izvēlas vēl vairākas dziesmas no grāmatas, kurām viņš ar kazoo izspēlē ritmu, bet tad es dziesmu nospēlēju vai nodziedu un Roberts atkal izspēlē ritmu. Kad jūtu, ka iestājas nogurums, ejam spēlēt badmintonu. Nekas tik labi nenostiprina apgūto, kā aktīva atpūta!

3.klases programmā iekļautās jau sarežģītākās ritma zīmes apgūstam, izmantojot Skola2030 pieejamos materiālus. Īpaši mīļa kļūst dziesma "Bēdu manu lielu bēdu".

Mācību gada vidū mūsu mūzikas nodarbības bagātina Montesori zvani. Ne mirkli nenožēloju ieguldītos līdzekļus - šis materiāls lieliski nostiprina muzicēšanai nepieciešamās iemaņas. Sākumā Roberts kārtoja visus zvanus pēc skaņas augošā secībā. Vēlāk atrada skaņai pāri - arī ar uzdevumu atnest tādas pašas skaņas zvanu no otra istabas gala. Pamazām iepazinām katra zvana noti, bet pie šīs prasmes vēl ir ko strādāt gan Robertam, gan man pašai.

Lai iepazītu dažādus mūzikas izteiksmes līdzekļus un instrumentus, izmantojām Skola2030 pieejamos materiālus, tai skaitā tur ieteiktos skaņdarbus. Papildus izmantojām simfoniskā orķestra instrumentu kartiņas un lielisko augsimmuzeja.lv Orķestra skolu. Roberts tā aizrāvās ar simfoniskā orķestra instrumentiem, ka noklausījās lekcijas par visiem instrumentiem un izlēma, ka grib spēlēt klarneti.

Noorganizēju viņam stundu pie klarnetes skolotāja. Uzzinot, cik instruments maksā, nolēmām sākumā pamēģināt Alta blokflautu.

Papildus papētījām unikālo oktobasu, kas rada viszemāko skaņu orķestrī.

Iepazīšānos ar simfonisko mūziku noslēdzām ar muzikālu ceļojumu uz Liepāju.

Ceļojums uz Liepāju

3 stundas ceļā bija pietiekamas, lai "iesildītu" ausi simfoniskās mūzikas baudīšanai:

Liepājā mēs apmeklējām Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertu, kurā skanēja:
- Riharda Štrausa simfoniskā poēma “Makbets”
- Sergeja Prokofjeva Trešais klavierkoncerts ar pianista Antona Ļahovska solo
- Kompozīcija La Serenissima, ko komponējis Gundaros Pone.

Lielajā Dzintarā pirms koncerta varēja izbaudīt arī vizuālo mākslu un ļoti interesanto ēkas arhitehtūru.

Sēžot pirmajā rindā daļu no instrumentiem bija iespēja iepazīt tuvplānā un Robertam tas ļoti patika. Citu reizi sēdēsim augstāk, lai var redzēt visa orķestra kopskatu. Šoreiz mums palika noslēpums, kā tika radītas dažas ļoti specifiskas skaņas, jo to neredzējām.

Nākamajā dienā mūziku satikām arī Liepājas izklaides parkā. Tas bija ļoti patīkam pārsteigums un papildus iemesls parunāt par čellu un klaviatūras ortāvām.

Arī atceļā, spēlējot savā planšetē Minecraft, Roberts fonā klausījās Vivaldi "Četrus gadalaikus" pamīšus ar Imagine Dragons "Believers".  

Līdz Jāņiem plānojam pievērsties latviešu tradicionālajiem instrumentiem, jo tas ir laiks, kad visapkārt skan dziesmas ar latviski tradicionālu skanējumu.