IEPAZĪŠANĀS

Lai iepazītos ar lietvārda dažādajām "īpašībām", izveidoju gramatikas kastītes, par pamatu ņemot "Montessori grammar box" materiālus, kas pieejami angļu valodā.

  1. lietvārda kastīte ļauj apjaust, ka lietvārdi nav tikai taustāmi priekšmeti.

2. lietvārda kastīte parāda atšķirību starp sugas vārdiem un īpašvārdiem, kā arī parāda, kādām lietvārdu grupām tiek veidoti īpašvārdi (upēm, svētkiem, kalniem u.t.t.)

3. lietvārdu kastīte iepazīstina ar vienskaitli un daudzskaitli.

4. kastīte - ar vienskaitliniekiem un dadzskaitliniekiem.

5. lietvārdu kastīte nodemonstrē dzimti un deklināciju.

6. kastīte dod iespēju "izjust" lietvārda locījumu būtību.

ZINĀŠANU NOSTIPRINĀŠANA
Pēc katras kastītes apgūšanas veido tabulu burtnīcā. Vārdus reizēm domā no galvas, reizēm meklē paša izvēlētā grāmatā. Iesaistos, piemeklējot retākus vārdus un skaidrojot to nozīmi.

Lietvārdu deklināciju ciems ir improvizācija. Tas nav Montesori pedagoģijas materiāls. Izveidoju 6 namiņus - katrai deklinācijai savu. Katrai deklinācijai piemeklēju vienu vārdu un izveidoju kartiņas visos locījumos. Katra vārda kartīšu komplektu ieliku atsevišķā aploksnē. Spēle varēja sākties!
Uz deklināciju ciemu atbrauca 6 autobusi (aploksnes) ar iedzīvotājiem un visus vajadzēja izmitināt īstajos dzīvokļos. Kad tas bija padarīts, izvēlējāmies 6 kartītes, ar kurām izveidot teikumus.

PLĀNOTS: nākamreiz atbrauks ciemiņi - dažādi atsevišķi vārdi dažādās deklinācijās.

Tagad var pielietot zināšanas, meklējot lietvārdus tekstā. Sākumā tos apzīmējot ar koka lietvārda simboliem, lai var viegli izlabot kļūdas. Pēc tam var izmantot gramatikas simbolu trafareti.