Angļu valodā darbojas ar Reading Eggs https://readingeggs.co.uk/. Šī programma piedāvā lieliskus uzdevmus, kur bērnam no burtiem ir jāizveido vārds vai jāatrod vārdā trūkstošais burts.

Learning to Read for Kids | Learn to Read with Phonics | Free Trial
Reading Eggs is the online reading programme that helps children learn to read. Hundreds of online reading lessons, phonics games and books for ages 2–13. Start your free trial!

Krievu valodā uzsāk rakstīt ar roku, jo šajā valodā jau brīvi runā un vēlas izteikties.

Lūdzu atlasīt no kustīgā alfabēta tos krievu valodas rakstītos burtus, kurus viņš pazīst. Tad no šiem burtiem aicinu izveidot īsus vārdus. Visus izveidotos vārdus pārraksta burtnīcā.

Pēc šādas iesildīšanas Roberts pats izdomāja, kādu vārdu grib izveidot. Lūdza manu palīdzību atrast trūkstošos burtus, pie reizes tos iemācoties.

Meklējot burtus, kas atbilst skaņām, sāka rūpīgāk iedziļināties tajā, kā veidojas mīkstie līdzskaņi. Tas ļoti palīdz attīstīt arī lasīšanas iemaņas.

Burtus, kas būtiski atšķiras no ierastajiem latīņu alfabēta burtiem, Roberts apgūst apvelkot burtu no kustīga alfabēta un tad tajā ievelkot burtu dažādās krāsās pareizā līniju veidošanas secībā.