2.klases liecības paraugā Dizainam un tehnoloģijām ir atvēlēti divi ieraksti:
2.1. Rada ideju vienkāršām, lietderīgam izstrādājumam, secīgi plāno darbu. Zīmē izstrādājuma skici un pēc tās gatavo izstrādājumu. Novērtē savu darbu un izstrādājuma lietderību.
2.2. Izvēlas materiālu atbilstoši savai iecerei un apstrādā to kādā no apgūtajām tehikām, piemēram, griež, līmē, šuj, sastiprina.

Programmas paraugā 2.klasei tiek piedāvāts gatavot maizītes, darboties ar dažādām papīra, māla un plastikas apstrādes tehnikām, gatavot radošus darbus ar pīnītēm un organizēt svētkus. Mācoties mājās, iespējas, protams, ir daudz plašākas un ļoti atkarīgas no vides un vecāku profesijas un hobijiem. Mēs kombinējam to, ko piedāvā mūsu mājas vide ar idejām no skolas programmas.  

Pagaidām gan nevaru izdomāt vai un kā iepazīstināt ar izstrādājumu skicēšanu. Roberts pats veido nelielas skicītes, bet redzu, ka tās viņam principā nav vajadzīgas. Gala produktu viņš ir "uzzīmējis" galvā daudz skaidrāk nekā uz papīra. Skices viņš zīmē, lai saskaņotu ar tēti lielākos projektus, materiālu iepirkumus un izlietojumu.

PAPĪRS

Iedvesmojoties no skolas programmas, nopirku aliexpress.com visu, kas nepieciešams darbiņu veidošanai kvilinga tehnikā (quilling): papīra strēmelītes, papīra tīšanas kociņus (mehāniskos un vienu arī elektronisko), trafareti, līmes pudelītes. Materiāli ir nopērkami arī Latvijas veikalos. Pietika ar dažiem video no youtube un izdrukātiem gala produktu paraudziņiem, lai šī tehnika aizrautu mūs visus. Roberts, pēc nelielas iesildīšanās ar mazākiem darbiņiem, izvēlējās veidot savu burtu. Šis darbs prasīja apmēram 4 stundas.

R burts kvilinga tehnikā (abpusējs).

PLĀNOTS: https://www.youtube.com/watch?v=337QxhfpY4w

PLĀNOTS: https://www.apartmenttherapy.com/handmade-holiday-14-diy-origami-ornaments-213818

DZIJA

Lai uzturētu Roberta interesi par darbošanos ar dziju, nopirku adīšanas stelles (knitting loom). Roberts pats izvēlējās dziju, no kuras adīt šalli. Es paralēli sāku adīt sev cepuri klasiskā tehnikā un mēs abi baudām adīšanas vakarus ar jaukām sarunām.

Šalle un adīšanas stelles

PLĀNOTS: Roberts lūdza pasūtīt 60 cm garas stelles plediņa adīšanai, bet mani ieinteresēja adīšanas stelles zeķēm.

KOKS

Roberta interesi par darbošanos ar koku atbalstām, sekojot viņa spējām un interesei. Šis ir viņa paša izprojektēts un pagatavots galds kā dāvana krustmātei dzimšanas dienā. Visas virsmas ir noslīpētas. Stiprināšanai izmantoti metāla leņķi, tapas un līme. Atzina, ka nākamreiz jāizdomā cits veids, kā sastiprināt dēļus galda virsmai.

Augstais galdiņš pie grila.

KOKA GRAVĒŠANA

Pateicoties nejauši noskatītam video, Roberts aizrāvās ar koka gravēšanu.

METĀLS

Metāla apstrāde šobrīd ir galvenā Roberta aizraušanās. Pats sakrāja naudu nelielam metināšanas aparātam, izgāja apmācību pie vectēva, papildus iemaņas un idejas gūst, skatoties youtube video un uzklausot ieteikumus no tēta. Visi regulāri sekojam tam vai tiek ievērota darba drošība. Protams, ir sarūpēti visi nepieciešamie personīgās aizsardzības līdzekļi.

Krāsniņa - tvaika ģenerators (sametināta no garāžā atrastajiem metāla atgriezumiem). Iedvesma radās, mācoties par gaisa kustību, vilkmi krāsnīs un tvaika ģeneratoriem. Mazliet vēl jāpadomā, kā tvaiku novorzīt dažādu mehānismu darbināšanai.

Grābeklis kurmju rakumu līdzināšanai - dabiska atbilde uz kurmju nedarbiem.